Další muž se pokusil upálit poblíž Václavského náměstí. Zabránili mu v tom policisté a strážníci

Policisté a strážnici zabránili kolem čtvrté hodiny odpoledne dalšímu pokusu o upálení poblíž Václavského náměstí v Praze. Muž nejdříve zavolal na tísňovou linku, že se chce upálit. Při příjezdu strážníků a policistů na místo bylo jasné, že hrozba je skutečná. Muž měl nejdříve polít asi šest vlajek. Spojených státu amerických, Sovětského svazu, EU, NATO, Izraele a UNICEF. Když viděl přijíždět policisty polil i sám sebe, pravděpodobně benzínem. V ruce pak měl držet zapalovač. Na místě bylo během chvilky hned několik policistů s hasícími přístroji, které měli v autech.

Velitel policie okamžitě rozhodl o zákroku na muže a v nestřežený okamžik se podařilo muže zpacifikovat, a to za použití donucovacích prostředků. Pak byl sebevrah ročník 1972 předán záchranné službě. Ta ho ošetřila na hlavě a odvezla k psychiatrickému vyšetření. Proč se chtěl muž upálit není v tuto chvíli jasné.

Včera se v 15:00 pokusil upálit muž na Václavském náměstí. S popáleninami na 30% těla ho převezli záchranáři v umělém spánku do nemocnice.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..