Údajně kvůli facce šel jeden z trojice zadržených v případu zadrženého Jana Kočky do vazby. Máme podrobnosti!

Policie v úterý 13.7. zadržela v centru Prahy tři muže. Jedním z nich byl i známý pražský podnikatel Jan Kočka. Druhým zadrženým, byl podle informací, Petr Řezníček, jeden z největších boxerských talentů a osobní přítel rodiny Kočkových a Miloše Zemana.  Třetí zadržený muž zatím zůstává pro média neznámý. Policie viní tuto trojici z toho, že měli zbít, vydírat a oloupit pražského podnikatele Františka Malce. 

Podle dostupných informací měla tato trojice podle policie nutit Františka Malce k převodu vlastněné firmy. Podle obchodního rejstříku Malec figuruje jako majitel či jednatel ve dvou firmách. RP security a SHARK Invest Group s.r.o. Obě mají základní jmění 200 000 Kč. Shark invest group vymáhá pohledávky, RP security je pak bezpečnostní agentura. Ani jedna z firem nemá povinné účetní uzávěrky na webových stránkách obchodního rejstříku a kromě zakládacích listin není o jejích účetnictví na obchodním rejstříku nic. Nedá se tedy zjistit, proč by měl majetný Kočka chtít jednu z firem převést.

Jak zjistili reportéři aktu.cz, Malec používá minimálně ve dvou případech dvě své bývalé přítelkyně jako bílé koně. Má na ně napsány například svoje auta, které musí obě ženy platit. Jeho další firma Queen Doss Group čelí exekucím a je v likvidaci.

Podle informací, které má redakce k dispozici a jejich relevantnost redakce AKTU.cz ověřuje, se věc mezi Řezníčkem, Kočkou a třetím mužem proti Františku Malcovi odehrála trochu jinak, než policie popisuje. Řezníček měl Malcovi po hádce vlepit facku. Ten měl upadnout pod stůl. Malec pak utrpěl zranění ušního bubínku. Právě prasknutí ušního bubínku odpovídá mechanice úderu dlaní přes ucho.

Pak měl někdo z trojice praštit do kamery, která měla celý incident nahrávat. Poté muži od Malce odešli. Ten pak do policejního protokolu uvedl, že ho měli tito tři vydírat a nutit nechat přepsat jednu ze svých firem.

Podle dostupných informací, soud akceptoval návrh na vazbu v případě Petra Řezníčka. O dalších dvou mužích včetně Jana Kočky bude teprve soud rozhodovat.

Jana Kočku na začátku letošního února policie navrhla obžalovat spolu s dalšími 25 lidmi a čtyřmi firmami z krácení daně. Podle detektivů měli pomocí fiktivních faktur připravit stát na daních o 150 milionů korun.

Případ nadále sledujeme.