Výbuch ve výrobně biopaliv na Litoměřicku. Tři těžce popálení, narušená statika budovy

K velkému výbuchu vyrážely jednotky hasičů před 23:00 v noci z úterý na středu. Při příjezdu na místo se v objektu společnosti Preol, který byl částečně zdemolovaný nacházely tři popálené osoby. Explodoval měl separátor na lisovaní semen řepky olejky, při výrobě biopaliv. K výbuchu a následnému požáru došlo kvůli úniku plynu Hexan, který se používá při výrobě biopaliv. 

Na místo dorazilo postupně 12 jednotek hasičů, kteří ochlazovali rozžhavený separátor. Místo bylo pro zasahující hasiče velmi nebezpečné, protože výbuchem byla poškozena stěna budovy a trosky mohly poškodit statiku budovy. Na místo proto musel i statik.

Tři osoby byly popáleny a záchranáři je transportovali do nemocnic. Nejhůře zraněnou osobu pak převezl záchranářský vrtulník  na popáleninové centrum do Vinohrad. Policejní vrtulník pak pomocí termovize kontroloval plášť budovy a zásah hasičů. Hrozil totiž kvůli unikajícímu plynu další výbuch. Hasiči ochlazovali místo až do ranních hodin.

Policisté v době zásahu místo uzavřeli. K zásahu pouštěli pouze členy IZS, hejtmana Ústeckého kraje, který zamířil na místo a statika.

Příčina je v šetření stejně, tak jako škoda, kterou exploze a následný požár způsobil.