Policisté v Praze prošetřují podezřelé úmrtí kojence

Smrt pětiměsíčního kojence prošetřují policisté v Praze - Kamýku. Do ulice Pšenčíkova byli zavolání poté, co záchranná služba zasahovala u bezvědomí pětiměsíčního dítěte. Vyšetřovatelé na místo povolali nejen obvodní výjezd, ale i výjezd kraje. Na místě se pohybovali kriminalisté a soudní lékaři.

Policisté na místo dorazili v patek okolo deváté hodiny večer. Na místě byli až do dlouhé jedné hodiny ráno. Vyšetřovaní je na samém počátku. Tisková mluvčí policie Violeta Siřišťová případ nechce komentovat s ohledem na probíhající vyšetřovaní a na rodinu. 

Z místa události před jednou hodinou policisté odvezli muže s dredy, který byl podle informací AKTU.cz pod vlivem alkoholu. Měl nadýchat kolem jednoho promile. V tuto chvíli není jasné v jakém je vůči policii postavení. Policisté ho odvezli pravděpodobně jen k podání vysvětlení. Podle sousedů právě tento muž hlídal děti, když matka nebyla doma. 

Podle informací sousedů, šlo o problémovou rodinu. Do bytu chodili podezřelé osoby, které pak byly venku viděny pod vlivem drog. Už v minulosti tady policie zasahovala u staršího dítěte, které mělo být údajně pod vlivem drog. 

Kriminalisté nařídili u dítěte soudní pitvu, aby objasnili jak a proč malé dítě zemřelo.