Dva lidské životy vyhasly na dálnici smrti během osmi hodin, jen 12 km od sebe

Dvě tragické nehody se staly na dálnici D11 před Prahou. K první spěchali záchranáři kolem čtvrté hodiny odpoledne, kdy se srazily tři kamiony a dvě osobní auta. Kamion a osobní auto pak začalo po nárazu hořet. Bilance je strašná. Jeden mrtvý, jeden těžce zraněný a jeden lehce zraněný. Druhá nehoda se pak stala před půlnocí okolo 13 km, směrem na Prahu. Také jeden mrtvý, jeden těžce zraněný a jeden lehce zraněný. 

První nehoda u které v protisměru přistával vrtulník byla komplikovaná pro příjezd složek IZS tím, že všude kolem byla hustá doprava. Hasiči dokonce museli jet dálnicí v protisměru, aby se k nehodě vůbec dostali. 

Ihned po příjezdu bylo jasné, že je potřeba nasadit minimálně dva C proudy na hašení kamionu a osobního auta. Další hasiči pak vyprošťovali osoby z vraků a společně se záchranáři jim b poskytovali první pomoc. 

Policisté pak zajistili hladké přistání vrtulníku na dálnici v protisměru. Následky této nehody se podařilo odstranit až nad čtvrtou hodinou ráno. Tedy dlouhých 12 hodin po nehodě.

Před půlnocí o 12 km dříve pak záchranáři spěchali k další nehodě. Tentokrát šlo o osobní auto, které mělo zezadu narazit do kamionu. Po příjezdu na místo záchranáři zjistili, že jedna osoba zemřela, jedna je těžce zraněna a jedna je zraněna lehce. Proto na místo povolali opět záchranářský vrtulník. 

Co bylo příčinou této nehody aktuálně šetří policisté a kriminalisté.