Silný proud strhl batole v Plzni. Půl hodiny ho resuscitovali

Dnes odpoledne před šestou hodinou vyjely všechny záchranné složky do ulice Na Jíkalce na oznámení, že se ztratil asi rok a půl starý chlapeček z jedné z místních zahrádek.

Několik hlídek policistů a strážníků začalo okamžitě propátrávat okolí, a protože přímo vedle zahrady protéká Vejprnický potok, byli povoláni hasiči i záchranáři a bylo zahájeno také propátrávání břehů po proudu. Tento odhad se nakonec ukázal jako správný, prudký, vytrvalými dešti posledních dnů posílený vodní proud totiž děťátko strhl a odnesl ho až do řeky Mže, kde ho pod jezem u Kalikovského mlýna našli. Zachránci vynesli dítě z vody na břeh, a protože nejevilo známky života, hasiči okamžitě zahájili jeho resuscitaci a následně ho předali do péče záchranářům, se kterými až do obnovení jeho životních funkcí spolupracovali.

Po asi půl hodinové obrovské snaze všech zúčastněných byl chlapec v kritickém stavu naložen do sanitního vozu a transportován na Emergency Fakultní nemocnice Lochotín. Policisté, kteří se podíleli na záchraně chlapce, pak vytvořili bezpečnostní kordon a uzavřeli křižovatky na trase Plzní, aby maximálně usnadnili záchranářům průjezd do nemocnice.

"Díky velmi kvalitně zahájené první pomoci a resuscitaci ze strany hasičů se podařilo obnovit chlapcovy životní funkce a transportovat ho do nemocnice,"

uvedla tisková mluvčí záchranářů.
V současné chvíli o život chlapce dále bojují lékaři ve Fakultní nemocnici Plzeň.

Foto, video: Krimi Plzeň