Na Letišti Kladno ve Velké Dobré se zřítil vrtulník

Na Letišti Kladno ve Velké Dobré se zřítil vrtulník Zdroj: AKTU.cz

Ve čtvrtek v dopoledních hodinách došlo k havárii malého vrtulníku na letišti Velká Dobrá u Kladna. Policejní mluvčí Michaela Nováková redakci AKTU.cz potvrdila, že ve vrtulníku cestovali dva lidé. U nehody zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému IZS.

Ve čtvrtek po 10. hodině dopolední došlo k havárii malého vrtulníku na letišti Velká Dobrá u Kladna. Policejní mluvčí Michaela Nováková redakci AKTU.cz sdělila, že ve vrtulníku cestovali dva lidé. U nehody zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému IZS.

Podle fotografií z místa havaroval menší vrtulník, cestovali v něm dva lidé. Jeden z nich je lehce zraněný.

Záchranná služba po nezbytném ošetření na místě převezla zraněného podle mluvčí Petry Effenbergerové do jedné z pražských nemocnic. „Utrpěl poranění dolní končetiny,“ doplnila mluvčí.

„Zasahujeme u havárie malého vrtulníku, ve kterém se nacházeli dva lidé. Utrpěli zranění a jsou momentálně v péči záchranné služby. Vrtulník nehořel,“ řekl redakci AKTU.cz mluvčí středočeských hasičů Jaroslav Gabriel.

„Příčinu nehody bude vyšetřovat Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Nováková.