Zemřel Jindřich Forejt, uvedl bývalý ministr kultury na twitteru. Nemocnice Motol tuto zprávu dementovala

Bývalý hradní kancléř Jindřich Forejt zemřel na mozkovou mrtvici ve věku 43 let. Jeho úmrtí oznámil  bývalý ministr kultury a jeho velmi blízký přítel Daniel Herman na twitteru. Zprávu nejdříve potvrdil a pak vyvrátil mluvčí prezidenta Zemana  Jiří Ovčáček. Ještě před mrtvicí prodělal Forejt údajně Covid.

Poté, co zprávu převzala všechna média, nemocnice Motol, kde Forejt leží, informaci o úmrtí dementovala. Forejt je údajně v umělém spánku v kritickém stavu po mozkové mrtvici. Herman se za svůj tweet omluvil s tím, že informaci dostal od společného známého.

„Informace, které běhají po Twitteru, nemohu potvrdit,”

sdělila Novinkám Pavlína Danková, mluvčí FN Motol, kde Forejt leží.

„Nikdo v tomto věku ve Fakultní nemocnici Motol nezemřel,”

citoval server iDnes. cz ředitele nemocnice Miloslava Ludvíka.

Forejt musel skončit ve funkci hradního kancléře, když na povrch vylezla kauza jeho konzumovaní pervitinu přímo v areálu pražského hradu a to poté, co oznámil, že by se chtěl stát velvyslancem ve Vatikánu.  Skupinka mužů se snažila záběry nahého Forejta jak šňupe pervitin a dovádí s prostitutem prodat do médií za 200 000 a výše. Záběry podle našich informací nakoupila všechna větší média, ale žádná je nepustila ven kromě Hlídacíhopsa.cz. Někteří majitelé velkých médií tím podle vyšetřovatelů chtěli dokonce vedení pražského hradu vydírat. Proto musel Forejt skončit.

Fotografie a videa získala jako první agentura AKTU.cz v rámci vyšetřování pašování drog, prostitutek a prostitutů ve služebních autech ochranné služby. Reportéři začali poté okamžitě spolupracovat s policií. Když se to skupinka kolem Forejta a a bývalého prostituta Bohuslava Horáčka dozvěděla, začala záběry nabízet i jinde. Kauza drog na pražském hradě skončila předáním spisu do Plzně, kdy kriminalisté z Prahy museli celý spis na pokyn státního zástupce předat Krajskému řediteli Plzeňského kraje do ruky. Tehdejším ministrem vnitra byl Milan Chovanec.