Pozor na výtluky! Velké teplotní rozdíly působí na povrch silnic i v místech, kde jste den před tím projeli bez problémů.

O tom jak zrádné je únorové počasí se mohli přesvědčit řidiči na Radlické ulici v Praze. Tam kde běžně jezdí ráno a večer domů se najednou po obou stranách vlivem teplotních výkyvů vytvořili výtluky v silnici. Několik řidičů pak muselo měnit pneumatiku. Na místo kromě silničářů dorazili i policisté.

K první nehodě před osmou hodinou večer. Další nehody pak následovali v rychlém sledu. Reportér AKTU.cz zaznamenal až pět aut, které do výtluků po obou stranách Radlické ulice vjeli. Dva řidiči po kontrole auta z místa odjeli, protože nechtěli čekat na policisty z dopravních nehod. Další tři řidiči pak odjet nemohli. Dvěma z nich pneumatika praskla okamžitě a auta se stala nepojízdná, další řidič zastavil o kilometr dále v momentu, kdy zjistil že mu pneumatika postupně uchází.

Při nehodách nebyl naštěstí nikdo zraněn, ale škody na pneumatikách popřípadě na poškozených nápravách či autech budou řidič uplatňovat na správci komunikace. Policejní vyšetřování musí prokázat nebo vyvrátit chybu TSK (Technická správa komunikací.) V případě prokázaní zavinění TSK bude řidičům vyplácena částka z pojistky, kterou pro tyto případy TSK má.

Podle slov jednoho z řidičů ráno tudy projížděl a vše bylo v pořádku, večer si pak poškodil auto o výtluk několik centimetrů hluboký.