Policie obvinila matku a jejího přítele v případu mrtvého kojence na Mělnicku

Policie obvinila matku a jejího přítele v případu mrtvého čtyřměsíčního miminka na Mělnicku. Matka nejdříve tvrdila, že při opalování v obci Hořín usla a dítě někdo unesl. Druhý den pak policisté našli dítě v řece Labi zatížené kameny. Matka a přítel čelí obvinění z usmrcení z nedbalosti a šíření poplašné zprávy z nedbalosti. 

Případ se odehrál v květnu loňského roku. Matka uvedla, že když se opalovala v lese i s dítětem tak dítě někdo unesl. Po ztraceném dítěti začaly okamžitě pátrat nejen kriminalisté, ale i hasiči. Tělo čtyřměsíčního chlapce našli policisté po rozsáhlém pátrání u řeky Labe u obce Vliněves nedaleko Hořína. Tělíčko leželo v řece Labi a bylo zatíženo kameny. Místo podle informací AKTU.cz ukázala sama matka. Po soudní pitvě dokonce policie uvedla podrobnosti k případu. V prohlášení stálo, že výsledky soudní pitvy ukázaly, že dítě nezemřelo násilnou smrtí.

Té hrozí trestní sazba, jeden až šest let, neboť jako matka porušila povinnost vyplývající jí ze zákona. Jejímu příteli hrozí až tři léta. Kromě usmrcení z nebalosti jim také hrozí trest i za šíření poplašné zprávy.

Živě z místa nálezu reportér AKTU.cz Jiří Forman, 30.5. 2020

https://www.facebook.com/watch/?v=945703379221734