Pražští policisté zasahovali v Melantrichově ulici. Přes padesát lidí se tady sešlo na ilegální party

Policisté kontrolují účastníky nelegální party

Zásah v Melantrichově ulici

Nepovolenou ilegální taneční párty v posledním patře jednoho z domu museli ukončit policisté ze Speciální pořádkové jednotky společně s kriminalisty v Melantrichově ulici poblíž Staroměstského náměstí v Praze. Zásah začal kolem jedenácté hodiny v noci, kdy zhruba padesát policistů ze speciální pořádkové jednotky vešlo do dvora a posléze do jednoho z domů, kde sídlí mimo jiné i hostel HOMER.

V době příchodu policistů ze Speciální pořádkové jednotky byla už část tanečníků a účastníků party opřena o zeď. Policisté je pak jednoho po druhém vyváděli ven, kde kontrolovali jejich totožnost. Kdo u sebe neměl doklad a nemohl prokázat spolehlivě svoji totožnost, byl odvezen policisty k na místní oddělení k zjištění totožnosti.

Jednoho muže podle informací AKTU.cz odvedli kriminalisté v poutech. O koho se jedná a proč měl na rukou není v tuto chvíli jasné. Je možné, že měl u sebe větší množství drog nebo dokonce drogy na party prodával a policisté dokonce zaznamenali prodej.

V klubu bylo kolem 50 lidí. Původní odhady hovořili až o 80 účastnících. Všem hrozí pokuta ve správním řízení. Pořadatelům nelegálního večírku pak pokuta mnohonásobně větší a to za porušení protiepidemiologických nařízení.