Při oslavách Silvestra v Libanonu musela prostřílená letadla nouzově přistávat.

Čtyři komerční letadla tři Airbusy A321neo a jeden Airbus A330 libanonských Middle East Airlines (MEA) byly poškozeny a některé musely dokonce nouzově přistát na mezinárodním letišti Bejrút-Rafic Hariri v hlavním městě Bejrútu. Stalo se tak po zasažení několika dávek z ručních palných zbraní při novoročních oslavách.

Podle hlášení přímo z kokpitu některých letadel se střely zavrtaly do plášťů letadel ve vzduchu. Nikdo naštěstí nebyl zraněn. Některá letadla po kontrole techniků podle dostupných informací jestě vzlétly podle letového plánu. Dvě letadla pak byla zasažena na zemi, když  stála na runway.

Po incidentu a nouzovém přistání některých letadel společnost Middle East Airlines oznámila, že všechna letadla na letišti byla před vzletem kontrolována a že poškození některých letadel  se skutečně odehrálo ve vzduchu. Neníale takového rozsahu, aby letadla nemohla pokračovat do cílové destinace.

Silvestrovská střelba z ručních zbraní také zabila Syřanku, která žila jako uprchlík ve východním a Libanonu. Střela jí zasáhla do hlavy.