Na Sedlčansku spadl strom na zasahujícího hasiče. Na Benešovsku zabil strom řidiče.

Silný vítr trápí hasiče na celém území České republiky. Kromě odstraňování spadlých stromů musí také zajišťovat popadané okapy nebo spadlé billboardy či plachty. Mezi Vysokým Chlumcem a Přešeticemi pak na zasahujícího hasiče spadl strom. 

Sedlčanští hasiči vyráželi na odklízení spadlých stromů před 15 hodinou. Před obcí Přešetice pak při zásahu na jednoho z hasičů spadl vlivem větru další strom. Hasiči okamžitě zaurgovali záchranáře, kteří pro zraněného profesionálního hasiče poslali vrtulník. Po zajištění zraněného hasiče byl se středně těžkým zraněním zad transportován do Vojenské nemocnice ve Střešovicích v Praze. Protože vozidlo bylo téměř nepoškozeno jednotka po odletu vrtulníku pokračovala v dalších zásazích u popadaných stromů.

U Sázavy na Benešovsku v neděli odpoledne kolem půl třetí zemřel sedmasedmdesatiletý muž. Šlo o řidiče, který narazil do spadlého stromu. Když vystoupil z auta spadl na něj další strom. K neštěstí došlo ze Sázavy na Talmberk. Řidič zemřel po převozu do nemocnice.

Silný vítr trápí hasiče na celém území Česka. Problémy vítr způsobuje například na Vysočině, kde hasiči k nedělní sedmé hodině ráno vyjížděli za posledních 24 hodin k 67 událostem, z nichž většina byla kvůli větru. Napilno mají také jednotky z Pardubického kraje a Královehradeckého kraje.

Problémy kvůli silnému větru řeší i energetici. Bez proudu bylo v neděli kvůli silnému větru přibližně 1300 domácností, kterým dodává teplo společnost E.ON. Nejvíce kritická byla situace v jižních Čechách, ve Zlínském kraji a na Vysočině.

Aktuální povětrnostní výstraha

Až do pondělních šesti hodin ráno zůstává v platnosti výstraha Českého hymeteorologického ústavu před silným větrem. Ten hrozí ve Středočeském, Jihočeském, Královéhradeckém, Libereckém, Ústeckém Pardubickém, Plzeňský, Jihomoravské, Olomouckém, Zlínském, Moravskoslezském kraji a na Vysočině.