V centru Prahy probíhá nelegální party, policie musela zasáhnout. Použila beranidlo

Pražská policie zakročila před půlnocí v centru Prahy proti cca 120 lidem v klubu Disco Duck v Karlově ulici. Na místo se během chvilky sjelo hned několik policejních jednotek. Od Speciální pořádkové jednotky, přes Pohotovostní motorizovanou jednotku a místních oddělení či OHS.

Na místo přijel i ředitel Policie Prahy I, Aleš Benedikt. Po krátké poradě bylo jasné že party dole je v plném proudu. Místo ale bylo dobře zabezpečeno a zamčeno. Proto policisté ke vstupu do klubu použili beranidlo.

Při zajištění  klubu pak bylo zjištěno, že uvnitř jsou intoxikované osoby. Proto na místo byly povolány sanitky a inspektor provozu a také velkokapacitní sanitka Atego.  Intoxikace byla pravděpodobně drogami. Jedna osoba musela být převezena do nemocničního zařízení.

Policie na místo přivezla i tzv. Shengenbus. Tedy vozidlo cizinecké policie, které pomáhá zjišťovat totožnost cizinců. Podle informací AKTU.cz uvnitř klubu bylo hodně Francouzů, Angličanů i Čechů. Mezi návštěvníky bylo i pár nezletilých dětí. Policie také zajistila nějaké drogy. Pervitin, kokain a marihuanu.

Policie do ranních hodin zjišťovala totožnosti účastníků nelegální party a šetřila, kdo akci pořádal. Většina účastníků pak bude řešena ve správním řízení včetně pořadatele. Na akci byli lidé sezváni přes událost na facebooku.