Podvody „jak z devadesátek“. Díl druhý: BEZ BRZD

Doslova "bez brzd". Tak by se dala charakterizovat trestná činnost, kterou zmapoval tým redakce AKTU.CZ u podezřelé skupinky kolem kontroverzního podnikatele Vlastislava Římského. Šifrovaná komunikace pomocí chytrých chatovacích aplikací, přezdívky používané u klíčových osob v telefonických hovorech a v komunikaci, lustrace z policejních databází, vlivné kontakty na policii a orgány činné v trestním řízení.  S tím vším museli redaktoři AKTU.cz počítat, to vše bylo třeba klíčovat a rozplést.

Sám Římský si nechává říkat "Einstein", italský úředník má přezdívku v nahrávkách odposlechů, které redakce AKTU.cz legálně získala "Come stai". Podnikatel Tomáš Horáček, kterého tato skupinka okradla je "Školák". Kontroverzní osoba a věřitel Vlastislava Římského Vladimír Stratil má přezdívku "Figura". V nahrávkách Římského pak uslyšíte kdo všechno mu pomáhá a jakou úlohu hraje jeden známý MMA zápasník.

 

První díl Podvody "jak z devadesátek" - Kdo je kdo

Prohlášení společnosti AKTU Media Global LTD. – Bývalého majitele odcizené společnosti AKTU media s.r.o.

 

Po zveřejnění první reportáže „Podvodů jak z devadesátek“ se kromě výhružných e-mailů, zpráv a telefonátů reportérovi Jiřímu Formanovi objevil i portál, který má reportáže a práci redakce AKTU.cz dehonestovat. Objevily se veřejně dostupné informace z insolvenčního řízení a obchodního rejstříku našeho reportéra Jiří Formana, nesmyslně fabulované do jednotné reportáže. V tomto případě nebudeme podávat ani trestní oznámení, neboť nesmysly bohužel nelze žalovat v civilním ani trestním řízením.

Během natáčení ale byla ukradena společnost AKTU media s.r.o, která provozovala zpravodajskou agenturu AKTU.cz. Byla odcizena bývalou účetní této společnosti Janou Hradskou z Bělé pod Bezdězem. Redakci se podařilo prokázat, že v odcizení hraje částečnou roli i advokátka Nina Rydlova, která ověřovala při krádeži společnosti bývalé účetní AKTU media s.r.o. Janě Hradské jeden z falšovaných podpisů. Právní zástupce Mgr.Wytrzens účetní Jany Hradské, má podle dostupných důkazů pro změnu vazbu na osoby zmiňované v našich reportážích.

Je s podivem, že rejstříkový soud společnost AKTU media s.r.o. převedl na nového majitele, aniž by o tom původního majitele uvědomil. Při převodu vlastnického podílu došlo k jednoznačnému podvodu ze strany skupiny, která společnost AKTU media s.r.o. odcizila. V tomto případě bývalý vlastník společnosti AKTU media s.r.o. anglická společnost AKTU media Global LTD podala trestní oznámení a žalobu na zpět převedení společnosti AKTU media s.r.o. na Rejstříkový soud.

Díky sledování aktivit podezřelé skupiny jsme o možném vyhrožovaní, vydírání či fyzickému ataku směrem k reportérovi Jiřímu Formanovi a jeho rodině a o odcizení společnosti AKTU media s.r.o. věděli už od poloviny srpna a mohli jsme tak všechny protiprávní kroky pečlivě mapovat a dokumentovat.

Další média jako například Seznamzpravy.cz aktuálně čelí šikanozním žalobám ze strany podezřelé a výše zmiňované skupiny. Důkazy o přípravách další trestné činnosti směrem k novinářům, kteří o kauzách informují přineseme po skončení vyšetřovaní.

V žádném případě nás podobné aktivity nezastaví od investigativní novinařiny tohoto typu a od zveřejňování dalších podobných kauz o páchání trestné činnosti na obyčejných lidech. V případě Vlastislava Římského máme připraveny další díly, které zveřejníme tak, abychom neohrozili vyšetřování, sledování či monitoring podezřelých osob.

AKTU Media Global LTD