Střelba v Líském má na svědomí tři mrtvé. Jedním z nich je pachatel

Středočeská policie vyšetřuje násilný trestný čin v Líském u Slaného na Kladensku. Na místě jsou tři mrtví, dvě ženy a muž, který je pravděpodobným pachatelem. V domě kromě mrtvých byl nalezen kojenec, který je v péči lékařů.

„V současné době mohu pouze potvrdit, že jsme přijali oznámení o násilném trestném činu a nyní reagujeme, k místu míří zásahová jednotka a policisté se budou muset teprve zorientovat,”

uvedla po osmnácté hodině středočeská policejní mluvčí Markéta Johnová. Povolána byla i zásahová jednotka, která po několika výzvách, na které nikdo nereagoval, vstoupila do rodinného domu a tam našla tři mrtvá těla a živého kojence.

„Policisté na místě nalezli tři mrtvá těla, dvě ženy a jednoho muže. Dosavadní zjištění vedou k rodinné tragédii, kdy pravděpodobným pachatelem je muž, který byl nalezen mrtev. V domě byl nalezen živý kojen, ten je nyní v péči lékařů. Místo činu máme pod kontrolou, nebezpečí nikomu nehrozí,“

napsala policie na Twitter.

„Kojenec je mimo ohrožení života,“

řekla mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová. Na místě stále zasahují všechny složky integrovaného záchranného systému.

„Lidé slyšeli střelbu, stalo se to v jednom domě, asi rodinná tragédie,“

okomentoval starosta obce Líský Štěpán Hon. Pachatelem je nejspíš muž, kterého zásahovka našla v domě mrtvého. Mělo by jít o pracovníka vězeňské služby z věznice Vinařice. Na místo dorazili i detektivové z Generální inspekce bezpečnostních sborů.