Chovanec skládá svůj mandát. Odejít chce v březnu

Zdroj: Facebook

Bývalý ministr vnitra Milan Chovanec (ČSSD) odchází ze Sněmovny. Plánuje tak učinit v březnu tohoto roku. Oznámil to v neděli v Plzni na krajském sjezdu strany.
Na svém facebookovém profilu se k celé věci vyjadřuje "Ano, oznámil jsem dnes svým spolustraníkům v Plzeňském kraji, že v březnu po sjezdu ČSSD hodlám odejít z Poslanecké sněmovny. Řekl jsem jim to, o čem jsem už v prosinci informoval Honzu Hamáčka a co už mnoho měsíců není tajemství pro mé nejbližší."
Milan Chovanec dále uvedl důvody jeho odchodu. Především jde o směr, kterým se jeho strana ubírá. Chovanec je dlouhodobým kritikem účasti ČSSD v menšinové vládě s hnutím ANO. "Jsem přesvědčen, že nás tento krok nejen nezachrání, ale že nám bere poslední zbytky kredibility v očích veřejnosti. S tímto přesvědčením nelze dlouhodobě vykonávat práci koaličního poslance" uvedl dále na svém profilu.
Po svém odchodu z parlamentu se chce několik měsíců věnovat sobě, zejména svému zdraví, které ho kvůli vypětí a stresu opět trápí. Chovanec dále neplánuje budoucnost ve vrcholové politice. Uvádí, že zůstane aktivním řadovým občanem, co bude podporovat všechny, kteří to s demokracií v naší zemi myslí vážně.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..