Teoristický útok v Nairobi. Střelce likvidoval i specialista ze SAS

Teroristé v úterý zaútočili v hlavním městě Keni na hotelový komplex, kde se nacházejí také banky a kanceláře. Při útoku přišlo o život 21 lidí, další jsou zranění. Evakuováno bylo 700 lidí.

Kolem 7 ráno byl slyšet výbuch auta na parkovišti, ihned po činu se odpálil jeden z útočníků. Ostatní atentátníci se poschovávali v 7. patře budovy, kde ještě stříleli po prchajících civilistech.

Keňský prezident Uhuru Kenyatta oznámil, že teroristé jsou zlikvidováni „Nyní mohu potvrdit, že bezpečnostní operace v Dusitu skončila a všichni teroristé byli eliminováni.” Dodal také, že budou pátrat po každé osobě, která byla do útoku zapojena a všechny bude Keňa jako právní stát trestně stíhat.

K činu se přihlásilo somálské militantní islamistické hnutí somálské milice Aš-Šabáb. „Stojíme za útokem v Nairobi. Akce pokračuje“, uvedl mluvčí vojenských operací této organizace Abdiasis Abu Musab. Útok připomíná napadení obchodního domu Wetsgate Mall v Nairobi, který se odehrál v roce 2013 v nákupním centru, kde teroristé rozhazovali granáty. Útok si vyžádal 67 mrtvých. O mnoho více pak zasáhl útok Šabábu na univerzitě ve městě Garissa, ten nepřežilo 148 lidí.

Člen SAS vyvádí jednu z rukojmích.

Eliminovat teroristy se podařilo i za přispění instruktora SAS. Tedy anglické  speciální vojenské jednotky. Jejich instruktor v době útoku vyučoval tamní policisty taktice.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..