144 zadržených po nepokojích na Staroměstském náměstí. Policie postupovala správně shodují se politici napříč politickým spektrem

Nedělní demonstrace na Staroměstském náměstí, která vyvrcholila útokem na policisty, přinesla 144 zadržených demonstrantů. Na druhé straně byli zraněni i policisté. Tři z nich skončili v nemocnici. Další zranění policisté byli ošetřeni na místě. Demonstrace musela být ukončena, protože počet účastníků několikanásobně přesáhl povolených 500 demonstrantů.

Policisté některé demonstranty zadrželi už v Letňanech či v okolních ulicích před vstupem na Staroměstském náměstí. Měli u sebe totiž zbraně a zakázanou pyrotechniku. Samotná demonstrace probíhala v klidu. Zhruba 400 hooligans z celkového počtu 2000 demonstrantů se nelíbilo zrušení demonstrace před jejím oficiálním koncem a začali napadat policisty.

Policisté proto nasadili slzný plyn, pyrotechniku a vodní stříkač. Po hodině bojůvek byl a Staroměstském náměstí klid. Lokálně pak policisté zasahovali v centru u drobných výtržností.

Svolavateli demonstrace hrozí kvůli nepokojům až třímiliónová pokuta ve správním řízení. Chování demonstrantů odsoudili nejen premiér s ministrem vnitra, ale také například Vít Rakušan nebo prezident Zeman.