Detektivové prohledali kromě sídla fotbalového bosse Berbra několik desítek míst. Berbra v doprovodu policistů se podařilo natočit reportérům AKTU.cz

Reportérům AKTU.cz se podařilo natočit zadrženého fotbalového bosse Romana Berbra, se kterým jezdí policisté z Národní protidrogové centrály napříč Českou republikou. Cestou z Ústí nad Labem, kde byl Berbr pravděpodobně na výslechu, do Přeštic zastavovali policisté s Berbrem na benzínce na dálnici D5, kde si Berber musel "odskočit".

Roman Berbr byl v pátek kriminalisty NCOZ zadržen a s ním bylo zadrženo dalších 18 osob.

„Trestní stíhání je vedeno proti dvaceti osobám,“

uvedla Lenka Bradáčová, šéfová pražských vrchních žalobců. Fotbalový boss byl obviněn z podplácení a zpronevěry ve prospěch organizované zločinecké skupiny.

Reportérům AKTU.cz se podařilo Berbra natočit v doprovodu policistů na detašovaném pracovišti NCOZ, kde jej policisté po výslechu naložili do auta a odjeli s ním do Přeštic na Plzeňsku, kam zamířili do budovy České spořitelny. Tady má pravděpodobně Berbr pronajatou schránku. Policisté za jeho účasti a účasti jeho advokáta  musí schránku či věci v trezoru zajistit.

Na celé akci se podílelo několik desítek policistů tohoto specializovaného útvaru. Korupční skandál v českém fotbale nemá obdoby. Logisticky byla celá policejní akce velmi náročná. Například v  budově Fotbalové asociace ČR, kde je Berbr místopředseda, pracovala asi desítka detektivů. Prohlídky se zúčastnil i Berbrův advokát, který ale odmítl cokoliv komentovat.

Případ se točí okolo Berbra a sportovního ředitele druholigového klubu Vyšehrad Romana Rogoze, kdy by mělo jít o deset skutků souvisejících s korupcí a sázkami na konkrétní fotbalové zápasy.