Miliardářku našli mrtvou v autě v lese. Policie zatím nezjistila, kde k penězům přišla

Skoro dvanáct miliard korun postupně ukládala do bank žena z Děčínska, která obrovské obnosy peněz, třeba sto miliónů korun, měla nosit v obyčejných taškách. V září roku 2017 byla žena nalezená mrtvá v autě na lesní cestě. Podle vyšetřovatelů měla spáchat sebevraždu. Kde ale peníze vzala, se zatím policii nepodařilo zjistit.

Případ 43leté zemřelé ženy byl po třech letech odložen. Děčínský okresní státní zástupce uvedl, že se nepodařilo prokázat, že by peníze pocházely z trestné činnosti. Policisté celou věc od počátku prověřovali kvůli podezření z praní špinavých peněz, avšak tato skutečnost se nikdy nepotvrdila.
Policistům se nepodařilo zjistit, odkud peníze pocházely. Peníze si měl podle závěrů policie předávat řetězec lidí, ale kdo stál na jeho počátku, nezjistili. Žena, která do banky ukládala tolik peněz, pracovala jako vedoucí sítě směnáren. Její náplní práce bylo ukládání peněz na firemní účet a také převoz peněz do bank. Samy banky si hlídají vklady takových obrovských částek na účty a pokud je jim cokoliv podezřelé, veškeré transakce musí prověřit.

Policie se začala o tyto transakce zajímat až po smrti 43leté ženy. Ta byla nalezena směnárníky zastřelená na lesní cestě u obce Povrly na Ústecku, kde podle kriminalistů seděla v bílé Škodě Octavii a měla se údajně zastřelit vlastní legálně drženou zbraní. Zbraň vozila s sebou pro svou ochranu, když převážela peníze.

Na ženu v den, kdy byla nalezena mrtvá, bylo podáno trestní oznámení kvůli zpronevěře sto milionů korun, a proto se kriminalisté domnívali, že právě to by mohlo být příčinou jejího úmrtí, kdy měla údajně spáchat sebevraždu.

Během tří let, kdy kriminalisté prověřovali veškeré zdroje peněz, se zaměřili mimo jiné i na vietnamskou komunitu, která měla být do případu zapojena, avšak během celé doby se jim nepodařilo zjistit, co byla žena zač, v jaké roli byla, když do bank vložila 12 miliard korun.