Kážou vodu, pijí víno. Někteří členové pražského ANO se sešli bez roušek a bez odstupů.

Někteří členové pražského hnutí ANO v čele s Vojtěchem Ryvolou se včera sešli na lodi Pivovar v Praze. Z fotodokumentace pořízené z lodi je patrné, že nedodržovali žádné hygienické normy a nařízení. Nemají žádné roušky ani nedrží dvoumetrové odstupy.

Jak je patrné z fotodokumentace šlo o nějakou poradu. Sám organizátor Vojtěch Ryvola - asistent poslance Tomáše Kohoutka, a místopředseda oblastní organizace ANO Praha 1, v telefonu upřesnil, že šlo o přednášku o Covidu za účasti odborníků na Covid - 19. O jaké odborníky šlo, Ryvola upřesnit nechtěl.

Podle Ryvoly žádné hygienické opatření porušeno nebylo. Šlo prý o venkovní akci. Jak je patrné z fotografií tak parametry venkovní akce přednáška ANO pro vybrané členy hnutí rozhodně neměla. Horní paluba je sice považována za venkovní prostor, ale pouze za předpokladu, že není zakrytá žádná ze stěn. Na fotografiích je patrné, že jedna stěna směrem od silnice je zakrytá. Rozestupy také nejsou dostatečné.

Sám Ryvola také přiznal, že součástí přednášky o Covidu bylo i hodnocení funkčnosti pražského ANO. Jak sám tvrdí objektivní kritika není na škodu.

Ryvola má velmi blízko k bývalému radnímu Karlu Grabeinovi Procházkovi. Ten mimo jiné figuruje i v knize zpupnost od Adriany Krnáčové. Mimo jiné byl Procházka vyškrtnut předsedou hnutí v roce 2018 z kandidátky. Dalším kontaktem Ryvoly je bývalý člen představenstva Výstaviště Holešovice Pavel Klaška.

Někteří členové hnutí ANO se domnívají, že právě kontakty Vojtěcha Ryvoly by mohli mít za příčinu rozkol v pražské buňce hnutí ANO. Krajské předsednictvo totiž předkládá ke schválení kandidátky do Parlamentních voleb v roce 2021, ale hlavně připravuje seznam kandidátů do komunálních voleb v roce 2022, kde se bude rozhodovat o tom, kdo zasedne případně v radě hlavního města a zejména v dozorčích radách a představenstvech městských firem.

Skupina kolem Procházky se neúspěšně snažila do vedení dosadit svého “koně” poslance Jana Řehounka již v loni. Avšak neuspěla proto teď sází na svého kolegu a kamaráda Vojtěcha Ryvolu.

Sám Ryvola jakoukoliv přípravu  puče či rozkol v hnutí ANO popírá.