Nový ministr zdravotnictví plánuje omezit otevírací dobu restaurací a barů

Restaurační zařízení a bary čeká v nedohlednu další omezení, která se budou týkat otevírací doby. Nově budou muset zavřít podniky už ve 22 hodin. Omezení se budou pravděpodobně týkat i hromadných akcí. Venku by se mohlo sejít nejvíc 100 osob a uvnitř 50. To vše uvedl v úterý nový ministr zdravotnictví Roman Prymula.

„V následujících dnech, možná i hodinách, se zřejmě omezí otevírací doba restaurací a barů. Zavírat by mohly ve 22 hodin namísto nynějších 24,“ řekl Prymula.

Nejspíš se tak brzy omezí i počet lidí na hromadných akcích. Nyní platí, že venkovní akce se mohou konat do 1000 osob a uvnitř do 500 osob, avšak vnitřní akce jsou zakázané na stání pro více než deset lidí. Provozovatel do vnitřních prostor provozoven stravovacích služeb nesmí pustit více osob, než jaký je počet míst k sezení. Co se týče hromadných akcí mají výjimku výstavy, trhy a další podobné akce.
Nově by se tedy mohl podle naznačení ministra omezit počet lidí na hromadných akcích, kdy venkovní akce by mohly být omezené do 100 osob a vnitřní do 50.

Během pár dní bude zřejmé, jak se ministerstvo zdravotnictví rozhodne na dalších opatření kvůli zhoršující se situaci.
„Vše se prodiskutuje během jednoho až dvou dnů. Pak ta opatření zveřejníme,“ dodal ministr.