Muž podezřelý z vraždy vlastní ženy v Radotíně je na svobodě. Celou noc ho před ozbrojenými místními občany hlídala policie

Policejní hlídky musely dnes celou noc hlídat ve Strážovské ulici v pražském Radotíně, kde v neděli došlo k vraždě ženy. Muž, kterého policie označila za podezřelého byl propuštěn na svobodu. To se pravděpodobně nelíbilo čtyřčlenné skupince ozbrojených mužů, kteří přijeli před dům a chtěli tu zůstat celou noc.

Incident policie měla nahlášený kolem půlnoci. Při příjezdu na místo zjistily hlídky policistů, že před domem jsou čtyři muži z nichž minimálně jeden měl u sebe pistoli, kterou nosil viditelně venku, i když to zákon o zbraních a střelivu  zakazuje. Byl dále ozbrojen teleskopickým obuškem a měl jednorázová látková pouta. Měl na sobě i neprůstřelnou vestu. Policisté muže podle informací AKTU.cz poučili, že nošení pistole  tímto způsobem je přestupek. Zda byla pistole plynová či "ostrá" v tuto chvíli není jasné policie událost prošetřuje.  Pistoli viděl i náš reportér, ke kterému tento muž přišel a představil se tak, že je od poškozené. Když se ho reportér začal ptát na další podrobnosti a co na místě dělají, muž se otočil a odešel.

Na místo přijely tři hlídky z toho jedna hlídala přímo před domem, kde se vražda stala. Další hlídky projížděly kolem domů a kontrolovaly okolí včetně podezřelých aut, která místem projížděla.

Na místě vraždy za policejního dohledu pak zůstali zhruba do dvou hodin dva muži, kteří před domem seděli v autě. Policisté je informovali o situaci, že budou na místě do rána dům hlídat. Oba muži pak po druhé hodině odjeli. Minimálně jednou ale v autě ještě projeli kolem.

Podle zjištění AKTU.cz bylo muži sděleno obvinění z vraždy policejním vyšetřovatelem a byl podán návrh na vazbu. Městské zastupitelství, ale v zákonné lhůtě neodpovědělo a proto policie musela muže obviněného z vraždy propustit na svobodu.

„Pochybením pracovnice kanceláře při doručení návrhu místně a věčně příslušnému soudu došlo k uplynutí zákonem předpokládané lhůty pro zadržení obviněného. S ohledem na tuto skutečnost musel být obviněný propuštěn na svobodu. Pochybení, které se ve věci vyskytlo,  je řešeno a bude disciplinárně potrestáno,“

řekl k případu Cimbala.