Přívalové deště trhaly asfalt, lámaly beton, zatopily dětský tábor

Bouřky, které přinesly přívalové deště zkomplikovaly dopravu a situaci na mnoha místech Česka. Na Trutnovsku museli hasiči evakuovat dětský tábor, dráhy pak museli uzavřít koridor mezi Chocní a Brandýsem nad Orlicí na východu Čech, protože obě koleje zaplavila voda. V Praze podle meteorologů spadlo během hodiny až 60 mm srážek, především v její severní a západní části. Voda zaplavila některé ulice i křižovatky. Nejhorší situace byla v Pražské Tróji.

 

https://www.facebook.com/aktuzpravy/videos/323381965530093/

Voda tady doslova lámala asfalt, vytrhávala dlažební kostky, nebo trhala beton. Příčinou byl odtokový kanál nad ulicí Jiřího Jandy, který nestíhal pojmout tak velké množství vody, která se valila dolů. Na kanálu je jasně vidět jak silný gejzír vody vytryskl z potrubí a rozlomil betonový kvádr kanálu. Pak už se voda hrnula  dolů k ZOO a brala vše, co ji stálo v cestě. Místní z toho viní magistrát, protože tato situace se velmi často opakuje, když zaprší. Takhle obrovské škody ale  napáchala voda poprvé. 

U ZOO poblíž Trojského zámečku museli hasiči bahno a kameny odstraňovat lopatami a to přímo před hlavním vchodem do Zoo, na točné autobusu. U zadního vchodu o několik desítek metrů dál pak voda zatopila garáže a vytvořila před zadním vchodem do Zoo velkou lagunu.