Velký požár na Praze 9. V hale hořel odpad

S rozsáhlým požárem odpadu v hale v Malešicích bojovalo několik desítek hasičů přes 4 hodiny. Požár byl nahlášen na operační středisko před 12 hodinou a dostat pod kontrolu se ho povedlo po 4 hodinách. 

Hasiči dokonce kvůli počtu jednotek museli vyhlásit třetí poplachový stupeň. Během zásahu byl totiž malý tlak v hydrantové síti a tak museli pomoct dobrovolné jednotky, které na místo dováželi vodu.

Zásah byl podle ředitele pražských hasičů Luďka Prudila rozdělen do 4 bojových úseků. Hašení probíhalo i z několika plošin. Hasiči museli celou dobu zasahovat v dýchací technice, protože místo bylo silně zakouřeno. Naštěstí silný dým a kouř se ředil a nebyli naměřeny nebezpečné hodnoty. Přesto hasiči radili obyvatelům v okolí, aby nevětrali.

Příčina je stále v šetření. Při požáru byl lehce zraněn jeden z hasičů. Podle dostupných informací šlo pouze o kolaps při kombinaci fyzického vypětí a horka. V tuto chvíli hasiči požár dohašují. Práce na rozhrabávaní odpadu a dohašování mohou trvat do ranních hodin.

Na místě pracuje i policie. Policisté zajišťovali příjezdové trasy hasičské techniky a kriminalisté místo dokumentují a budou ve spolupráci s hasiči šetřit příčinu požáru.