Dostavba Pražského okruhu v jednání. Ťok a zástupci Prahy se dohodli na zahájení výkupu pozemků

Zdroj: Ministerstvo dopravy

Ministr dopravy Dan Ťok (ANO) a zástupci hlavního města se shodli na zahájení výkupu pozemků pro úsek 511 Pražského okruhu. Ministr po schůzce uvedl, že stát bude vykupovat větší podíl pozemků pro tzv. ochranná pásma kolem budoucí komunikace. Uvažuje o tom, že magistrátu by vykupování mohla ulehčit novela zákona o liniových stavbách. Územní rozhodnutí pro stavbu chce získat již tento rok.

Zdroj: Ministerstvo dopravy

Části Pražského okruhu mezi Běchovicemi a dálnicí D1, tzv. úsek 511 dostaví Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). ŘSD vykoupí pozemky přímo pod plánovanou dostavbou a magistrát potom ty okolní, kde mají vzniknout zelené plochy pro tlumení hluku. „Dneska jsme se dohodli, že uděláme dodatek k memorandu, na základě kterého bude ŘSD schopna vykupovat větší podíl pozemků a ty potom předá Praze tam, kde budou potřeba kvůli dalším zeleným plochám a ekologickým opatřením,“ uvedl ministr Ťok.
Stavět by se mělo začít v roce 2021. Územní rozhodnutí pro stavbu chce Ťok získat tento rok.
Náměstek pražského primátora Scheinherr označil za obrovský úspěch, že výkupy pozemků začnou už před tím, než bude ke stavbě vydáno platné územní rozhodnutí. Pozemků, které bude vykupovat Praha, je podle něj zhruba 150. Scheinherr vidí jejich výkup pozitivně. Podle premiéra Andreje Babiše je dostavba okruhu prioritou.
Úsek 511, který má propojit dálnice D1 a D11, měří více než 12 kilometrů. V plánu jsou čtyři mimoúrovňové křižovatky a dva tunely. Stavba se může chlubit kladným posouzením vlivu na životní prostředí (EIA).

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..