Na železnici se střetl autobus s vlakem. Více než deset osob je zraněných

Na Benešovsku u Struhařova se na železničním přejezdu střetl autobus s vlakem. Vlak byl po nárazu mimo odmrštěn mimo trať a autobus skončil na kolejích.

Prvotní informace hovořily až o 19 zraněných. To se nakonec nepotvrdilo. Nehod si vyžádala 11 zraněných z celkem 12 cestujících. Jedna žena byla zraněna těžce a byla transportována do nemocnice letecky.

Vlak po střetu přední nápravou vykolejil. Náraz byl tak silný, že jednu z dvojsedaček z autobusu vymrštil ven. Podle informací policie z nehody hůře vyvázlo osazenstvo příměstského autobusu.

"Osm lidí se zranilo lehce. Jeden člověk utrpěl rovněž lehká poranění, ale jeho zdravotní stav nevyžadoval transport do zdravotnického zařízení. Desátá osoba utrpěla velmi vážná poranění a po intenzivní lékařské péči byla převezena do motolské nemocnice," řekla pro Aktu.cz mluvčí středočeských záchranářů Petra Effenbergerová.

. U dopravní nehody zasahují všechny složky IZS. Kvůli počtu zraněných byl aktivovaván trauma plán. Na místě byly i dva vrtulníky. Jeden záchranářský a jeden policejní kvůli monitoringu a zaznamenání dopravní nehody.

Trať mezi Benešovem a Vlašimí je zastavena.

Živě z místa reportér AKTU.cz Jiří Forman

https://www.facebook.com/aktuzpravy/videos/3050998068271447/