Bývalý žák školy zaútočil nožem na dospělé i děti na základní škole. Policie ho zastřelila

Ve slovenském městě Vrútky v okrese Martin zaútočil na základní škole dvaadvacetiletý muž s nožem na děti i zaměstnance školy. Podle sdělení policejního ředitele se jednalo o bývalého žáka školy, který měl pobodat ředitelku a jejího zástupce. Ten zraněním podlehl. Zraněny měly být i další děti.

„Policie má situaci pod kontrolou. Vůči dospělému útočníkovi použili policisté donucovací prostředky – zbraň –, poté útočník zahynul," zveřejnila slovenská policie.

Útočník měl zranit další dvě děti a dvě dospělé osoby, přičemž všichni jsou byli převezeni do martinské nemocnice. Na místo události byl povolán i posttraumatický tým.

Primátor Vrútek Branislav Zacharides potvrdil skutečnost, že útočníkem byl bývalý žák školy. „Nebyl to problémový žák. Ředitelka nedokázala spojit tento incident s nějakou událostí z minulosti, že by snad šlo o revanš," uvedl primátor.

Na místo události přijel i policejní prezident Milan Lučanský.

V budově školy na ulici M. R. Štefánika, kde se stalo neštěstí, je základní škola, mateřská škola a navíc se sem v roce 2015 přestěhovalo taktéž místní gymnázium.