Trump chce na místo šéfa Světové banky jeho dceru Ivanku

Zdroj: Facebook

Mezi kandidáty na nového šéfa Světové banky je dcera Donalda Trumpa, napsal to list The Financial Times. Ivana Trumpová nyní působí jako poradce Bílého domu.

Zdroj: Facebook

Dosavadní šéf banky Jim Yong Kim z funkce odchází předčasně, šéfem měl být až do roku 2022. Mezi kandidáty jsou také náměstek amerického ministra financí David Malpass či bývalá velvyslankyně Spojených států při OSN Nikki Haleyová. Návrh Ivanky coby nové šéfky Světové banky vyvolala některé reakce, které nejsou zrovna pozitivní. Na twitteru se vyjádřil zarytý Trumpův odpůrce americký miliardář Tom Steyer „Tohle je jedním z nejvíce směšných návrhů, jaký jsem kdy slyšel. Nepotismus je jen formou korupce, takže mě to nepřekvapuje. Úroveň absurdity je ale dech beroucí.“
Přidává se i kalifornský kongresman Ted Lieu „Ze všech lidí v USA kteří by mohli být prezidentem Světové banky, je určitě nejvíce kvalifikovaná Ivanka Trumpová, která přišla o svou módní značku a náhodou je dcerou prezidenta.”
Podle britského listu Guardian Donald Trump svou dceru Ivanku navrhoval jako kandidátku na mnohé pozice, pro které neměla zřejmou kvalifikaci.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..