Přívalové deště zvedly hladiny řek až na třetí povodňové stupně. Hrozí nebezpečí

Silný déšť zatopil celou řadu domu, silnic a způsobil komplikace na celé řadě míst České republiky. Nejhorší situace je především na Šumpersku a Uničovsku, kde je rychlý vzestup hladin řek. V bouřkách někde za tři hodiny napršelo i 70 mm srážek. Potok Merta v Sobotíně a Oslava v Dlouhé Loučce na Šumpersku v noci stouply na třetí povodňový stupeň, hladiny dalších řek a potoků jdou nahoru.

 

Hasiči na jihu Moravy  hlásí výjezdy zejména hasiči na Blanensku. V Olomouckém kraji za sebou mají hasiči přes 100 hlášených událostí. Nejhorší situace je v Dlouhé Loučce, kde je vyhlášen na řece Oslavě dokonce třetí povodňový stupeň. V Rýmařově na Bruntálsku dokonce voda zatopila několik domů. 

„V Lysicích dobrovolní hasiči čistí kanalizační vpustě a odklízí bahno z komunikace, v Boskovicích odčerpávají vodu z laguny na ulici Kpt. Jaroše,“

Aktuální povodňová situace. Červenou barvou jsou vyznačený třetí povodňové stupně

informovali hasiči na svém twitteru. Podobně na tom jsou  i hasiči na Vysočině. Jedná se zejména o ucpané kanály, čištění ulic a také odklízení popadaných větví nebo stromů zejména na Třebíčsku a Žďársku. Ve Slavonicích dokonce zaznamenali místní silné asi patnácti minutové krupobití. To poškodilo několik skleníků a zaparkovaných aut. 

 

 

Situace by se měla uklidňovat zítra kolem poledne, kdy by měly hladiny řek kulminovat a voda opadat.