Na Mělnicku se ztratil čtyřměsíční chlapeček i s kočárkem

Od pátečního večera, přibližně od půl sedmé, pátrají mělničtí policisté po čtyřměsíčním chlapečkovi, který se ztratil i s kočárkem ze zámeckého parku v Hoříně na Mělnicku. Do rozsáhlé pátrací akce byl zapojen i vrtulník s termovizí.

„Mělničtí policisté pátrají po dítěti, které se ztratilo ze zámeckého parku v obci Hořín na Mělnicku,“ uvedla středočeská policejní mluvčí Lucie Nováková.

Policie zařadila dítě do systému Dítě v ohrožení, kdy dítětem by měl být Tadeáš Zelenka narozený letos v lednu. Chlapeček měl na sobě modré tričko a zelené dupačky a kočárek byl šedý s černým spodkem.

„Informace k ztracenému dítěti, případně kočárku, přijmou policisté na lince tísňového volání 158, případně na kterékoliv policejní služebně,“ uvedla mluvčí.

Místo a celé okolí propátrávali v rojnici kromě policistů také hasiči a dobrovolné jednotky z okolí.
Zmizení dítěte ohlásila matka pohřešovaného dítěte, která usnula v parku a až po probuzení zjistila, že u sebe nemá své dítě.

Kromě pátrání po dítěti z Mělnicka policisté pátrali po dítěti i na Kladensku. Tam se v Bělči ztratila nezletilá dívka. Do pátrání byli kromě policistů zapojeni i hasiči, psovodi a vrtulník s termovizí. Dívenka byla nalezena leteckou službou přibližně sto metrů od místa, kde se ztratila.