Vážná nehoda autobusu s osobním autem u obce Podolanka

V úterý navečer došlo k vážné dopravní nehodě autobusu s osobním vozidlem u Podolanky na Praze-východ, při které se zranilo celkem 5 osob. Řidič autobusu, aby se nestřetl s osobním vozidlem, který z neznámých příčin vyjel do protisměru, strhl řízení, sjel do příkopu, kde narazil do stromu, avšak i tak došlo ke střetu obou vozidel. V autobuse cestovalo 15 osob, z nich se tři lidé lehce zranili. Vážněji na tom byla posádka z osobního vozidla. Řidič z osobního vozidla byl v bezvědomí a musel pro něj přiletět vrtulník. Komunikace je po dobu šetření uzavřena.

"Krátce před 17. hodinou jsme vyjížděli k dopravní nehodě osobního auta a autobusu v katastru obce Podolánky. Osobní vozidlo vyjelo z dosud nezjištěných příčin do protisměru, kde se střetlo s autobusem. Řidič osobního auta utrpěl těžká zranění, byl transportován vrtulníkem do jedné z pražských nemocnic," uvedla policejní mluvčí Markéta Johnová.

V autobuse cestovalo asi 15 lidí, z nichž čtyři osoby a řidič utrpěli lehká zranění. U řidiče autobusu policisté na místě vyloučili požití alkoholu dechovou zkouškou. U řidiče osobního vozidla nebylo možné na místě vzhledem k jeho vážnému zranění provést dechovou zkoušku ani test na drogy, nicméně policisté nařídili u zraněného odběr krve.