Vůdce KLDR je prý po smrti. Spekulace o jeho osudu hýbou světovými médii

Vůdce Kim Čong-un je po smrti. Alespoň to píšou světová média jako například Daily Mail s odvoláním na hongongskou satelitní televizi HKSTV Š‘-ťien Sing-cou, která se nechala slyšet, že „velmi spolehlivý zdroj“ jí oznámil, že Kim Čong-un už je po smrti.

Kim Čong-un měl umřít po banální operaci srdce, která se nepovedla. Zemřít měl v sobotu v noci. Ověřit informace je obtížné. Severní Korea je velmi izolované místo a tak se čeká na oficiální informace.

Některá média už začala spekulovat o tom, kdo nastoupí na severokorejský „trůn“ po Kimovi. Podle americké televize Fox News by to měla být Kimova sestra Kim Jo-Čong, která má k diktátorovi velmi blízko. Pokud by se moci opravdu chopila, byla by první ženou v této pozici v dynastii Kimů.

Naopak Jižní Korea tvrdí, že vůdce žije a daří se mu dobře.

„Pozice naší vlády je pevná, Kim Čong-un je naživu a daří se mu dobře,“

řekl Mun Čung-in, který zastává pozici hlavního zahraničněpolitického poradce jihokorejského prezidenta. Zmínil i místo pobytu severokorejského vůdce.

„Od 13. dubna setrvává v oblasti Wonsanu. Nebyly zjištěny žádné podezřelé pohyby.“

O vegetativním stavu vůdce informovala mezi prvními CNN. A právě CNN poskytl exkluzivní rozhovor před několika málo minutami právě poradce Jihokorejského prezidenta.