„Mynář zabiják“ napsal někdo na dodávku a postavil ji před Pražský hrad. Až po několika hodinách ji kontrolovali pyrotechnici

Před pražský hrad na pěší zónu byla umístěna dodávka, na které jsou nápisy Mynář zabiják nebo koronatest.info. Policie začala dodávku na pěší zóně řešit okamžitě, pyrotechnická prohlídka probíhala až o několik hodin později v noci, když se k dodávce dostavila osoba, která je odpovědná za firmu, která je provozovatelem. Dodávka na Hradčanském náměstí stojí stále.

Není zákonný důvod dodávku z pěší zóny odtáhnout. V noci ji prohlédl pyrotechnik a zjistil, že žádné nebezpečí nehrozí. Policie v tuto chvíli pracuje na tom, aby zjistila, kdo dodávku před pražský hrad zaparkoval. Ta tam stojí od cca nedělního poledne. Až po půlnoci probíhala pyrotechnická prohlídka auta. Ta byla negativní za účasti zástupce provozovatele. Ten uvedl, že neví, kdo dodávku k hradu zaparkoval.

Na dodávce jsou nápisy které nabízí testy na přítomnost onemocnění covid-19. Podle současné legislativy nelze takové testy volně prodávat. Společnost se sídlem v hlavním městě Slovinska je na svých webových stránkách koronatest.info přesto nabízí a český zákon obchází. A to tak, že na svém e-shopu prodává pouze vatové tyčinky (jeden kus za 849 korun), ke kterým test na koronavirus zdarma přikládá.

Heslo "Mynář zabiják" pravděpodobně odkazuje na zabíjačku prasete, kterou pořádal v pátek ve své restauraci hradní kancléř Mynář bez povolení v Osvětimanech u Uherského Brodu.

Jak dlouho bude dodávka stát na pěší zóně není jasné.  Pachatel se dopustil přestupkového jednání, za které mu hrozí maximálně pokuta. odtáhnout vrak je podle současné legislativy zásadní problém. nepřekáží provozu a nehrozí nebezpečí. Majitel by tak mohl toho, kdo vrak odtáhne žalovat.