Tragédie v NHL – hokejista Edmontonu zemřel ve 25 letech

Útočník kanadského Edmontonu Colby Cave (25) zemřel dnes v nemocnici v Torontu, kde byl v úterý operován po náhlém krvácení do mozku. Mladý hokejista odehrál v NHL celkem 67 zápasů ve kterých vstřelil 4 branky. Po úterním převozu do nemocnice zjistili lékaři na mozku nebezpečnou cystu, která způsobila krvácení a i přes urgentní operaci zůstával Colby Cave v kómatu, ze kterého už se neprobral.

Jeho mladá manželka Emily, zveřejnila na Instagramu několik mrazivých černobílých fotografií kde svého manžela v nemocnici v kritickém stavu objímá a řadu zoufalých modliteb a přání, které jejího manžela měly probudit, ale bezvýsledně. V posledních dnech už k hráči neměl kromě lékařů nikdo z rodiny přístup, protože i v Kanadě platí přísná opatření proti koronaviru a návštěvy v nemocnicích jsou zakázány. Ošetřující sestra aspoň na přání manželky připnula Colbymu Caveovi na kotník svatební náramek - ani to nakonec nepomohlo.

Po informaci o úmrtí talentovaného hráče vydali jeho nejbližší oficiální vyjádření.”S velkým smutkem s vámi sdílíme zprávu, že náš Colby odešel dnes ráno. Zůstáváme v šoku, ale víme, že byl nadevše milován rodinou, přáteli i celou hokejovou komunitou. Děkujeme všem za podporu v těchto těžkých chvílích.”

Upřímnou soustrast rodině vyjádřilo i vedení NHL ústy generálního sekretáře Garyho Bettmana.