Forrest Gump – Tom Hanks má pozitivní test na Covid-19. Jeden z nejznámějších herců je nemocný i se svoji ženou

Tom Hanks a jeho žena Rita Wilsonová mají pozitivní test na Covid -19. Tedy nemoc, která se po světě šíří pod známějším názvem koronavirus.

Hanks celou záležitost oznámil na svém Facebooku. Píše zde mimo jiné, že je se svou ženou v Austrálii,  že se cítili trochu unaveni. Únava připomínala nachlazení a bolelo ho celé  tělo. Jeho žena dokonce měla mrazení v zádech, které přicházelo a odcházelo. Vše bylo spojeno s horečkami.

Oba manželé se proto nechali otestovat. Testy na koronavirus vyšly pozitivně. Hanks dále píše, že bude dodržovat postupy a protokoly, které mu doporučili lékaři a to včetně přísné karantény a léčby. V tuto chvíli není jasné, jak se oba manželé nakazili.

Tom Hanks - nar. 9.7.1956

Herec oceněný celou řadou cen, producent a režisér. Je jedním z pouze dvou herců, kterým se v historii Oscarů podařilo tuto cenu v kategorii Nejlepší mužský herecký výkon získat dva roky po sobě – svého prvního Oscara získal v roce 1994 za působivé ztvárnění postavy právníka Andrewa Becketta, trpícího chorobou AIDS, ve filmu Jonathana Demmeho Philadelphia. Následujícího roku si domů odnesl svého druhého Oscara za svůj nezapomenutelný výkon v titulní roli snímku Roberta Zemeckise Forrest Gump. Za oba filmy získal také Zlatý globus a za druhý jmenovaný taktéž cenu SAG.

Hanks byl navíc nominacemi na Oscara poctěn za svůj výkon ve filmu Penny Marshall Velký, ve filmu Stevena Spielberga Zachraňte vojína Ryana a za výkon ve snímku Roberta Zemeckise Trosečník, přičemž za filmy Velký a Trosečník obdržel také Zlatý globus.

Hankse jsme  měli možnost spatřit ve filmu Stevena Spielberga Most špionů a ve filmu  Toma Tykwera Hologram pro krále, film Rona Howarda Inferno, film Jamese Ponsoldta The Circle a snímek Clinta Eastwooda Sully.

V roce 2013 si Hanks zahrál v filmu Kapitán Phillips, nominovaném na Oscara a Zlatý globus, za který byl on sám nominován na cenu SAG, cenu BAFTA a na Zlatý globus, a také ve filmu Zachraňte pana Bankse s Emmou Thompson, který získal od AFI cenu Film roku.

Své úspěchy z celovečerní filmové tvorby Hanks úspěšně převádí také na televizní obrazovky. Poté, co si zahrál ve filmu Apollo 13, byl vedoucím výroby a moderátorem kritikou velice ceněného televizního seriálu stanice HBO Ze Země na Měsíc, jehož jednu část také režíroval a k několika dalším napsal scénář. Za svou práci na tomto seriálu získal cenu Emmy, Zlatý globus a cenu Producers Guild Awards, a na cenu Emmy byl navíc nominován v kategorii Nejlepší režie.