Počet nemocných koronavirem roste. Aktuální číslo je 75. Za hodinu už nemusí platit

V České republice je 75 lidí nakažených koronavirem. Jen za dnešní den číslo stouplo o 12 nakažených. Největší problém se aktuálně jeví ve Středních Čechách, kde v Nelahozevsi na country večeru  v jedné z místních restaurací hrál člověk s pozitivní koronavirovou nákazou. Hygiena se teď snaží všechny dohledat.

Počet pacientů stále roste a to i přes přísná bezpečnostní opatření v Česku. Dva pacienti jsou ve vážném stavu.

„Můžu potvrdit, že u nás na jednotce intenzivní péče leží pán, Čech ve středním věku, který je ve vážném stavu,“

odpověděla na dotaz aktu.cz mluvčí Nemocnice Na Bulovce Simona Krautová. Druhou vážně nemocnou je žena, ta leží v Brně.  V Česku se ruší kulturní i sportovní akce. Organizátoři odložili i pražský půlmaraton,  který se měl konat 28. března.

Situace není lehká ani v okolních státech. Úmrtí hlásí Irsko a Bulharsko. Úmrtí v souvislosti s koronavirem má i Belgie. Podle německé kancléřky Merkelové, by se virem mohlo nakazit přes 70 procent Němců.

Z toho, co řekla kancléřka Merkelová, jsem byl v šoku. Vyděsilo mě to. Mluví o tom ale asi v kontextu, když se nic neudělá. My tohle neříkáme, protože si myslím, že nakonec Evropa dospěje k tomu, že si řekneme, že všichni zůstaneme doma v našich státech a bude běhat jen zboží, abychom vyráběli. Byli jsme v tom vždycky lídr,”

reagoval premiér Babiš na děsivá slova německé kancléřky.