Nakažených koronavirem je už v Česku 58. doma také kvůli zavřeným školám zůstane 1,7 milionů studentů

Zavřené školy, zakázané akce nad 100 diváků. To jsou opatření, která dnes ráno přinesla česká vláda občanům České republiky. Nařízení se tak bude týkat 1,7 milionu studentů, kteří zůstanou doma. Vláda se k tomuto kroku odhodlala po odhalení případu pražského taxikáře, který se nakazil zatím neznámým způsobem koronavirem.

Zákazy se týkají kin, divadel, klubů a diskoték. Zejména diskotéky budou řešit svoji návštěvnost do 100 lidí. Zbytek nebude vpuštěn. Příkladem je například klub Staré lázně v Kolíně.

Ministr zdravotnictví také oznámil dnes odpoledne, že nemocných už je v ČR 58. Uvedl také další opatření týkající se cizinců, kteří přijedou do ČR

„Cizinci, kteří překročí hranice ČR, budou kontrolováni na příznaky infekčního onemocnění s možností udělení karantény.“

Uvedl ministr zdravotnictví Adam Vojtěch na svém twitterovém účtu. Poslední případ výskytu koronaviru hlásí Pardubický kraj. Krajská hygienická stanice v Pardubicích v úterý navečer zaznamenala první vzorek koronaviru, jehož nositel se vrátil domů po lyžování v rakouském Dachsteinu.