Středočeská kriminálka zadržela několik podezřelých osob z vloupání v okolí Prahy

V pátek oznámila středočeská policie, že má několik podezřelých osob týkajících se vloupání do rodinných domů v okolí Prahy. Kriminalisté zadrželi několik lidí a nevyloučila, že je mezi nimi člen organizované skupiny. Doposud není jasné, zda byl někdo obviněn.

Počet případů vloupání do domů se začaly zvyšovat od září loňského roku, zejména na okraji Prahy, zahrnující část Prahy – východ a Prahy – západ. Policisté zprvu oznámili, že zlodějský gang by mohl mít na svědomí více než 120 případů, avšak později upřesnili asi polovinu případů, která souvisí s vyšetřovanou sérií vloupaček. Od počátku roku středočeská policie eviduje v celém kraji přibližně 185 vloupání. Kolik jich ale souvisí se sérií, není zatím jasné. Na Praze jih je evidováno třicet vloupání.

Od počátku roku ale počet případů vloupání podle policie klesá. „Od začátku tohoto roku je tam pokles, jediné, co mohu říci, že máme určitě podezření na konkrétní osoby," prozradil v pátek ředitel středočeské policie Václav Kučera.

Každoročně policie zadrží spoustu pachatelů, kteří vykrádají na území domy. Několik jich bylo zadrženo i v letošním roce. „Můžeme z toho usuzovat, že někdo z nich páchá i tuto sériovou činnost," řekl Kučera.

Starostové byli a jsou s celou situací znepokojení. Například obec Jesenice se obrátila se žádostí o pomoc na ministra vnitra Jana Hamáčka, kterému byl zaslán dopis s žádostí o zvýšení počtu policistů v okolí Prahy. K této žádosti se připojili další starostové a také lidé, kteří podepsali petici. Hamáček na to reagoval tím, že policie na maximum posílila stavy a těmto případům věnuje nejvyšší pozornost pro to, aby dopadla pachatele.