Ozbrojený útočník noži a obuškem chtěl vtrhnout do Sněmovny

Ve čtvrtek dopoledne bylo rušno ve Sněmovní ulici na Malé Straně, kde se chtěl ozbrojený muž se dvěma noži dostat dovnitř Poslanecké sněmovny. Na místě i ohrožoval policisty, na jednoho z nich zaútočil, ale ti jej zpacifikovali a v poutech odvezli na služebnu.

https://www.facebook.com/aktuzpravy/videos/167710834527965/

Jedenatřicetiletý útočník se snažil dostat v dopoledních hodinách do budovy Poslanecké sněmovny, kde zrovna probíhala schůze dolní komory. Vyzbrojil se dvěma noži a teleskopickým obuškem.

Profesionálním zákrokem policistů muže zpacifikovali a odvezli na policejní služebnu. „Protestuji proti tomuhle systému,” prohlašoval útočník, když jej policisté odváděli do auta.

Tisková mluvčí policejního prezidia Lenka Sikorová nechtěla sdělit k muži žádné informace a požádala dotazy poslat cestou e-mailu. Na policejním Twitteru byly pak informace, že byl zadržen 31letý muž a nikdo nebyl při incidentu zraněn.

I když se ozbrojil noži a dožadoval se vstupu do Sněmovny, nejspíš by se mu to nepovedlo dostat se dovnitř, protože by musel projít přísnou bezpečnostní prověrkou, která odhalí nebezpečné předměty díky detekčním rámům. Kdokoliv chce do Sněmovny, musí projít touto prohlídkou.