Oběti pádu Trojské lávky budou odškodněni dřív než bude znám viník

Praha odškodní zraněné osoby při pádu Trojské lávky, toho se mají dočkat už před koncem vyšetřování. Magistrát hlavního města Prahy uzavře smlouvu s Kooperativou a bude tak moct poskytnout finanční odškodnění obětem dříve, než skončí vyšetřování. Má to ale podmínky.

Zdroj: Policie ČR

Příčina pádu ani viník zatím nejsou známy. Do té doby než bude případ vyšetřen, budou zranění odškodněni. Podmínkou uzavření smlouvy Prahy s Kooperativou je souhlas obětí s přijetím plnění pojišťovny. Další podmínkou je, že pokud je škoda na straně hlavního města, budou odškodnění peníze od pojišťovny považovat za plnění hlavního města. Na druhou stranu, pokud se viníkem prokáže jiný subjekt, oběti budou spolupracovat s městem, aby mohlo peníze po původci škody vymáhat. Aby mohla být dohoda uzavřena je také nutné, aby s ní souhlasila také TSK, která má v Praze mosty a komunikace na starosti.
V případě, že viníkem pádu nebude město ani TSK a pojišťovna nebude moci z objektivních důvodů po viníkovi peníze vymáhat, bude jí podle dokumentu muset Praha vyplacené peníze vrátit.
Trojská lávka, která spojovala Troju s Císařským ostrovem se zřítila začátkem prosince roku 2017. Při pádu byli zraněni čtyři lidé, z toho dva skončili ve vážném stavu. Všichni poškození dostali minulý rok od města 50 tisíc korun.
V plánu je výstavba provizorní Trojské lávky, která bude určena pro chodce, cyklisty a případně i pro potřeby záchranářů. Provizorní montovaná lávka v Troji má mít životnost 30 let a vyjde na více než 60 milionů korun.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..