Řidič z „bavoráku“, který střílel na Kodiaq, je obviněn z pokusu vraždy a obecného ohrožení

V Jihočeském kraji a také na hraničních přechodech stáli od rána u silnic policejní hlídky se samopaly, jež byli vidět především na Písecku a v okolí Českých Budějovic, a to kvůli pátrání po vozidle BMW bílé barvy. Vůz pak našli v Písku a po pár minutách zadrželi i řidiče, který během jízdy střílel na jiné vozidlo.

„V souvislosti s prověřováním oznámení o konfliktu mezi dvěma řidiči u Krsic na Písecku, při kterém nebyl nikdo zraněn, pátráme po jednom z aktérů,“ uvedla v devět hodin ráno policejní mluvčí Lenka Krausová s tím, že k tomuto konfliktu došlo po sedmé hodině ranní, kdy na jedno vozidlo byla použita zbraň a policisté pátrali po bílém BMW X1, jehož řidič za jízdy střílel ze svého vozidla na předjíždějící vozidlo Škoda Kodiaq. Za hodinu a čtvrt pak policie oznámila, že BMW policisté našli v Písku a poté i zadrželi jeho řidiče ročníku 1984.

Tento pětatřicetiletý muž, který je podezřelý ze střelby na jiné auto, má nejspíš na svědomí i další skutky. Vyplynulo to z vyšetřování policie, kdy kriminalisté zjistili, že měl střílet ještě na cisternu převážející pohonné hmoty. Jeho zbraň ale prozatím nenašli.

Celý případ si převzali středočeští kriminalisté, a to z důvodu, že řidič „bavoráku“ měl dle jejich zjištění střílet na Kodiaq u obce Zalužany, spadající pod střední Čechy.

Podle policie měl střílet i na cisternu s pohonnými hmotami v jižních Čechách, kde několik výstřelů zasáhlo vrchní plášť cisterny a díky bohu nedošlo k jeho protržení. Policisté stále hledají zbraň podezřelého muže, která by se mohla nacházet v řece Otavě. Tu propátrávají policejní potápěči.

Jaký měl podezřelý muž k tomuto jednání motiv, doposud není jasný. Středočeští kriminalisté muže obvinili z pokusu o vraždu a dále je podezřelý z trestného činu obecné ohrožení. Pětatřicetiletému muži, který nebyl nikdy v minulosti pravomocně odsouzen za žádný trestný čin, hrozí trest odnětím svobody od 15 do 20 let, nebo i výjimečný trest.

„Není vyloučeno, že mohl 35letý muž zasáhnout zbraní ještě další vozidla, žádáme veřejnost o spolupráci. Pokud někdo zaznamenal ve středu mezi 5. a 10. hodinou mezi Prahou a Pískem střelbu na vozidlo nebo má poškozené vozidlo od střelné zbraně, ať své informace sdělí policistům na lince 158,“ požádala středočeská policejní mluvčí Vlasta Suchánková.