Požár vlaku v Ejpovickém tunelu

V Ejpovickém tunelu u Plzně vzplál vagón rychlíku jedoucího ve směru z Plzně do Prahy. Cestující evakuovali pěšky druhým, požárem nezasaženým tubusem.

Desítky hasičů zasahovaly včera po deváté hodině večer v železničním tunelu Ejpovice kousek za Plzní při požáru vlaku Zápední expres. Zatím z neobjasněných příčin začal hořet podvozek prvního vagonu za lokomotivou.

Požár se podařilo dostat pod kontrolu obsluze vlaku použitím několika přenosných hasicích přístrojů. Cestující se přemístili do zadních vagónů.

Hasiči vyvedli cestující pěšky z tunelu požárem nezasaženým tubusem. Jednoho staršího člověka, který by nebyl schopen cestu z tunelu sám zvládnout, převezli k portálu a předali záchranné službě. "Celkem bylo evakuováno 38 lidí, z nichž tři skončili v péči záchranky. Byli to dva členové personálu a jeden cestující," uvedl mluvčí hasičů Petr Poncar. Dodal, že hasiči přistavili svůj evakuační autobus, kterým cestující přepravili zpět do Plzně.

Zhruba kolem půlnoci začalo vyprošťování vlaku z tunelu pomocí motorové lokomotivy a po půl třetí ráno byl provoz obnoven.