Tel Aviv sužují přívalové deště. Mladý pár se utopil ve výtahu další čtyři v zatopených autech

Dva lidé se utopili v Tel Avivu, který sužují deště. Ulice jsou plné vody a to tak, že někteří jezdí v ulicích na surfovém prkně či na vodním skútru. Mladý pár, který se doslova utopil ve výtahu musel být vytažen pomocí potápěčského vybavení.

Mladý pár Harari and Dean Shoshani uvízl ve výtahu 4. ledna.  O několik hodin později je museli ven dostat záchranáři pomocí potápěčského vybavení. Dean byl v kritickém stavu odvezen do nemocnice stejně tak jako jeho partnerka oba zemřeli později v nemocnici.  Místní obyvatelé obviňují záchranné složky, že jim trvalo příliš dlouho, než se ke zraněným dostali.

Potápěči, těla vyprostili totiž až po třech hodinách od nahlášení. Pohřeb páru proběhl v neděli. Premiér Netajného slíbil, že postup záchranných složek nechá prošetřit a to včetně stavební dokumentace domu, který voda zaplavila.

Během posledních několika týdnů za neštěstí související s počasím již zahynulo šest lidí, včetně mladého páru uvězněného ve výtahu naplněném vodou v tel Avivské čtvrti Hatikvah.. Další čtyři úmrtí se týkaly řidičů uvězněných ve vozidlech v severní oblasti Sharonu, který zasáhly bleskové povodně.

Potápěč hledá těla páru v zatopeném výtahu