Pozor na mrznoucí mlhy. Na silnicích mohou nastat problémy. O víkendu navíc bude sněžit

Lednové počasí konečně začíná připomínat zimu. V pátek meteorologové varují před mrznoucí mlhou, která může způsobit nečekané problémy na silnicích. Ve vyšších oblastech se pak očekávají sněhové přeháňky.

Ranní teploty se pohybují mezi 3-7 stupni Celsia. Nejnižší teplotu dnes ráno naměřili ve stanici Kořenov, Jizera.

„Mírnější mráz je v Moravskoslezském kraji, kde zásluhou mírného jihozápadního větru vydržely teploty –1 až –4 stupně. Naopak na stanici Kořenov, Jizerka, rašeliniště máme –18 stupňů Celsia,” uvedl ráno Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Výstraha platí pro Středočeský kraj (Lysá nad Labem, Mělník, Mladá Boleslav, Mnichovo Hradiště, Nymburk, Poděbrady), Ústecký kraj (Bílina, Litoměřice, Louny, Lovosice, Most, Podbořany, Roudnice nad Labem, Teplice, Ústí nad Labem, Žatec), Liberecký kraj (Česká Lípa), Královéhradecký kraj (Hořice, Hradec Králové, Jičín, Nová Paka, Nový Bydžov) a Pardubický kraj (Holice, Pardubice, Přelouč).

Kromě náledí na silnicích bude dopravu v pátek komplikovat i hustá mlha.

Počasí se zlepší o víkendu. I když bude převážně zataženo a déšť či déšť se sněhem.  Noční teploty se budou pohybovat od 4 do 0 °C. Přes den se poté vyšplhají až na 5 °C. V neděli by pak mohly teploty v noci klesnout na -3 °C, přes den vystoupají na 4 °C. Ve vyšších polohách bude sněžit.