Zásahovka musela na svátky do Českého Brodu. Muž se tady zabarikádoval ve skříni

Psychicky narušený muž, který se zabarikádoval s nožem ve skříni a vyhrožoval, že podřeže každého okolo sebe. To byla situace dnes před jednou hodinou v noci Českém Brodě ve Středočeském kraji. Policisté z obvodního oddělení Český Brod, kteří dorazili na místo, si přivolali posily z Kostelce nad Černými Lesy. Muž stupňoval agresi, a proto na místo dorazila i prvosledová hlídka z Kolína. Ta měla s sebou dlouhé zbraně a balistický štít.

Po zvážení a vyhodnocení situace byla na místo přivolána i zásahová jednotka. Do jejího příjezdu pak policisté na místě zajišťovali bezpečný prostor a komunikovali s pachatelem. Zásahová jednotka pak po zvážení všech rizik provedla zásah. Protože bylo bráno v úvahu zranění od nože, museli se také záchranáři připravit na možné masivní krvácení jednak pachatele při sebepoškození nebo zakročujících policistů ze zásahové jednotky. Ti u sebe také měli pro případ zásahu prostředky na zastavení masivního krvácení. Hlavně turnikety a tzv. izraelské obvazy.

Zákrok pak  provedla zásahová jednotka v tichosti a bez jakéhokoliv zranění. Policisté museli brát v úvahu, že muž může být pod vlivem drog nebo alkoholu. V nejhorším případě pod vlivem kombinace obou návýkových látek. To se také nakonec potvrdilo. Pervitin a alkohol. Muž se po zadržení bránil a byl agresivní. Za dohledu policistů byl odvezen záchrannou službou do nemocnice.