Další lvíčata uhynula v Liberecké Zoo. Je to proklétí říkají ošetřovatelé

Lvíčata v liberecké ZOO

Už o druhý pár lvíčat přišla lvice Shani a lev Terry v ZOO v Liberci. Jde o vzácný druh lva berberského, který je ve volné přírodě vyhubený. Lvíčata se narodila v polovině prosince a uhynula o začátkem ledna.

Lvíčata v liberecké ZOO

Obdobná  situace se stala ani ne před rokem.  Lvice Shani, která se do liberecké zoo přistěhovala předloni ze zoo v Paříži, porodila v březnu čtyři zdravá koťata. Nedokázala k nim ale správně přilehnout tak, aby se lvíčata mohla napít. Teď přišla lvice o další dvě mláďata.

Vedení zoo si opakované umrtí lvíčat neumí vysvětlit „Lvice přišla o mláďata náhle, bez předchozích varovných signálů,“ vysvětluje hlavní zoolog Luboš Melichar.

„Odchov probíhal po celou dobu standardně a samice se o mláďata vzorně starala. Neměli jsme žádný důvod k pochybnostem,“ tvrdí.

Jednou z možných příčin by mola být ztráta mléka u matky. „Odchov probíhal po celou dobu standardně a samice se o mláďata vzorně starala. Neměli jsme žádný důvod k pochybnostem,“ tvrdí zoolog. Co bylo příčinou ztráty mléka  zoo řeší.

 

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..