Další řidič v protisměru. Stařík byl zmatený a jel si to na Ústí v pruhu na Prahu

Ani ne po dvou hodinách od tragické události na dálnici D7 u Buštěhradu, kdy řidič v protisměru narazil do dodávky a byl na místě mrtev, museli středočeští policisté řešit dalšího řidiče v protisměru. Tentokrát na dálnici D8

Řidiče jedoucího ve špatném směru po dálnici začali hlásit řidiči přibližně na úrovni Nové Vsi. Policisté okamžitě uzavřeli dálnici a to jak ti středočeští tak i policisté z ústeckého kraje.  I přes jejich rychlou reakci jeden z řidičů při úhybném manévru protijedoucímu autu na 30 km narazil do svodidel. Naštěstí se vyhnul, i když auto totálně o svodidla zničil.

Samotného hříšníka se podařilo zadržet hlídce policistů z dálničního oddělení poblíž 35 km, kde ho stáhli na sjezd, aby nebránil provozu na dálnici. Případ si pak převzala kriminální služba. Řidič neměl platné lékařské potvrzení o způsobilosti řídit motorová vozidla.

Podle zjištění reportéra AKTU.cz šlo o staříka ve věku 74 let. Byl značně dezorientovaný a zmatený. Naštěstí byl nezraněný stejně tak jako řidič z havarovaného auta.